Raport zrównoważonego rozwoju

Raport zintegrowany - Grupa ANG S.A.

ANG Odpowiedzialne Finanse  jako jedyna w branży pośredników finansowych co roku wydaje raport zrównoważonego rozwoju, pokazujący w sposób zintegrowany naszą strategię, która łączy cele biznesowe i pozabiznesowe. Nasze raporty dotyczą istotnych kwestii dla organizacji i interesariuszy, są odpowiedzią na oczekiwania zgłaszane przez naszych współpracowników, partnerów biznesowych, klientów, dostawców m.in. podczas spotkań dialogowych. Raportujemy w oparciu o międzynarodowe wytyczne GRI Standards.

Staramy się przekazać, co jest dla nas ważne nie tylko w biznesie, ale i w szerszej perspektywie – społecznej, etycznej, środowiskowej. Szczerze przedstawiamy też to, co nam się nie udało, jakie widzimy wyzwania i jakie mamy plany na przyszłość. Działamy w ten sposób, bo zależy nam na szczerej i transparentnej komunikacji z otoczeniem.

W sprawie raportu zapraszamy do kontaktu z Jolantą Grabowską, CSR managerką w Grupie ANG: jolanta.grabowska@grupaaang.pl

Raport 2021

“Przed Burzą”

         Oto nasz 9. raport zrównoważonego rozwoju. Niezmiennie pozostajemy jedynym pośrednikiem finansowym,  który przygotowuje tego typu publikację szczerze dzieląc się z otoczeniem swoimi wynikami w obszarze finansowym i niefinansowym.

             2021 rok obfitował w wiele wyzwań, w tym przyniósł nam kolejne fale pandemii, ale też dał poczucie powrotu do, z pewnością innej, normalności.

      Raport dostępny jest tutaj.

Raport 2020

„Wśród najlepszych dla świata”

Zapraszamy do zapoznania się z naszym 8. raportem zrównoważonego rozwoju za 2020 r., który zatytułowaliśmy „Wśród Najlepszych dla Świata”, czym nawiązujemy do tego, że w minionym roku otrzymaliśmy certyfikat B Corp i znaleźliśmy się na liście najlepszych firm dla świata.
Co zawiera raport? To bez wątpienia kopalnia wiedzy na temat naszej organizacji, tego, jacy jesteśmy, na czym nam zależy i dokąd zmierzamy. Dzielimy się w nim informacjami na temat tego, jak wyglądało nasze przekształcenie czy też, jak poradziliśmy sobie z izolacją społeczną czy jakie kroki podjęliśmy.

Raport zrównoważonego rozwoju ANG za 2020 r. jest dostępny Tutaj.

„W zmianie”

Raport powstawał w trudnym dla wszystkich czasie pandemii, a my byliśmy zaangażowani w przygotowanie naszej organizacji do przekształcenia w spółkę akcyjną.
Jako ANG mamy nadzieję, że uda nam się kontynuować naszą drogę, że to, co udało nam się zrobić w 2019 roku i przez poprzednie lata, pozwoliło na stworzenie wartościowej, pożytecznej i efektywnej firmy, przed którą wiele nowych możliwości.

Pełen raport ANG za 2019 r. jest dostępny Tutaj.

Raport 2018

„Dobry rok”

To był dla nas dobry rok. Dobry, ponieważ osiągnęliśmy przyzwoite wyniki biznesowe, spełniające nasze oczekiwania. Pisząc nasze, myślę o naszych członkiniach i członkach Spółdzielni, o naszych biznesowych partnerach, o naszej centrali. Wierzę, że nasze powodzenie ekonomiczne sprzyjało naszemu zaangażowaniu w dobro wspólne i znalazło też doceniony wymiar w naszej aktywności społecznej, w relacjach z naszymi społecznymi interesariuszami.

Pełen raport ANG za 2018 r. jest dostępny Tutaj. Wersja skrócona dostępna jest również w formie broszury.

Raport 2017

„Na służbie”

„Na służbie”, bo tak nazwaliśmy tegoroczny raport, jesteśmy w relacji z naszymi klientami, naszymi partnerami i współpracownikami. Powtarzamy jak mantrę, że „jesteśmy po to, by dostarczać naszym klientom produkty finansowe, których potrzebują, które rozumieją, za godziwą cenę i na które ich stać”. Wydaje się takie proste, a jest w rzeczywistości ogromnie trudne. Nie jesteśmy doskonałą organizacją, popełniamy błędy, wiele rzeczy nam się nie udało. Ale szczęśliwie dla nas w sprawach najważniejszych trzymamy kurs.

Pełen raport ANG za 2017 r. jest dostępny Tutaj. Przygotowaliśmy również drukowane na papierze w 100% z recyklingu cztery skrócone wersje raportu dedykowane: ekspertkom i ekspertom, członkiniom i członkom Spółdzielnie, klientom, partnerom finansowym (wersja polska oraz angielska), partnerom z organizacji pozarządowych, samorządowych i administracji publicznej.

Raport 2016

„O odpowiedzialności”

Jako ANG, jako społeczność uważamy, że przedsiębiorczość to przede wszystkim zadawanie pytań w ważnych sprawach i szukanie na nie odpowiedzi. Jednymi z tych pytań są te, które dotyczą odpowiedzialności, w czym się ona wyraża, za co, za kogo ją ponosimy, gdzie jest naszą szansą, a gdzie naszym brzemieniem. Te pytania są dla nas ważne i nie może ich zabraknąć w ocenie naszej Spółdzielni A.D. 2016.

Pełen raport ANG za 2016 r. jest dostępny Tutaj. Streszczenia raportu dedykowane klientom, ekspertom i spółdzielcom oraz partnerom finansowym (w wersji polskiej i angielskiej) wydrukowaliśmy na papierze pochodzącym w 100% z recyklingu.

Raport 2015

„Służba i biznes”

„Nie chodzi o to, by iść do celu, ale aby iść po słonecznej stronie” – powiedział Marek Edelman. Ta myśl bardzo pasuje do tego, w jaki sposób prowadziliśmy nasze wspólne, spółdzielcze przedsiębiorstwo w ubiegłym roku. To był rok niezwykle udany dla nas w aspektach ekonomicznych: zwiększyliśmy istotnie przychody, zwiększyliśmy wynik finansowy netto, staliśmy się większą społecznością ludzi, spółdzielców, doradców. Osiągnęliśmy to, trzymając się jednocześnie słonecznej strony, rozwijając się w sposób zrównoważony. Dołożyliśmy wszelkich starań, by nasza firma, byśmy my sami byli odpowiedzialni i zaangażowani społecznie. Ważne było i jest nadal, by nie stracić myślenia o dobru wspólnym.

Pełen raport ANG za 2015 r. jest dostępny Tutaj. Streszczenie dostępne jest w formie drukowanej.

Raport 2014

„Kim jesteśmy i dokąd zmierzamy”

Oddajemy w Wasze ręce raport, który podsumowuje trudny dla nas rok 2014. Osiągnęliśmy wiele i odnieśliśmy kilka porażek. To pierwszy rok realizacji naszej nowej, przyjętej przez Walne Zgromadzenie Członków strategii na lata 2014-2016, nazwanej przez nas „Strategią Radości”. Obejmuje ona cztery obszary naszej działalności – biznes, kapitał ludzki, kapitał społeczny i środowisko.

Pełen raport ANG za 2014 r. jest dostępny Tutaj.

Zintegrowany raport społeczny Spółdzielni za 2014 r. otrzymał nagrodę dziennikarzy w  9. edycji Konkursu na Najlepsze Raporty Społeczne, organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Raport 2013

Zadaniem raportu jest nie tylko przedstawienie naszych dotychczasowych doświadczeń, ale również zidentyfikowanie obszarów, które wymagają naszej uwagi w kontekście odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju. (…) O tym, jakie osiągamy rezultaty, a także jakie są nasze plany, mogą przekonać się Państwo sami zapoznając się z niniejszym raportem, do czego serdecznie zachęcam. Spółdzielnie budują lepszy świat, a my, każdego dnia, dokładamy do niego naszą cegiełkę.

W 2013 r. przygotowaliśmy po raz pierwszy Zintegrowany Raport Społeczny ANG, dostępny TUTAJ. Wtedy też zobowiązaliśmy się do przeprowadzania tego procesu co roku.