Kredyty

Kredyt gotówkowy – wybierz najkorzystniejszą opcję

Kredyt gotówkowy pozwoli Ci szybko sfinansować bieżące wydatki lub zrealizować większe projekty, jak np. remont mieszkania, zakup auta lub organizacja przyjęcia weselnego. Jeśli Twoje oszczędności nie wystarczają, aby kupić nowy komputer, wysłać dziecko na kurs językowy lub zorganizować wakacje marzeń, sprawdź, jakie możliwości daje Ci pożyczka gotówkowa.

Kredyty gotówkowe wciąż cieszą się dużą popularnością wśród Polaków. Nic dziwnego – są dostępne i nie wymagają tak wielu formalności jak np. kredyty hipoteczne. Banki wręcz prześcigają się w coraz to atrakcyjniejszych ofertach pożyczek. Łatwo zgubić się w gąszczu liczb, terminów czy przedstawianych zalet. Zamiast szukać najlepszej oferty na własną rękę i tracić czas na wizyty w kolejnych bankach, skorzystaj z pomocy eksperta finansowego. Dzięki niemu znajdziesz kredyt gotówkowy dopasowany do Twoich potrzeb. Ekspert rozjaśni wszystkie Twoje wątpliwości i nie pozwoli Ci przeoczyć ważnych informacji zapisanych małym drukiem.

Kredyt gotówkowy – co to takiego?

Kredyt gotówkowy to środki pieniężne, których instytucje finansowe (banki i SKOK-i, czyli Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo-Kredytowe) udzielają osobom fizycznym na dowolny cel konsumpcyjny. Oferty pożyczek różnią się pod względem wysokości oprocentowania i prowizji za jego udzielenie. Oznacza to, że na rynku znajdziesz pożyczki tańsze i droższe. Ty wybierasz okres kredytowania, czyli czas, w którym zobowiązujesz się spłacić kredyt. Im będzie on dłuższy, tym niższą ratę będziesz płacić co miesiąc.

Pamiętaj, że w dowolnym momencie możesz, bez dodatkowych opłat, spłacić zobowiązanie zmniejszając koszty całego kredytu i odzyskując zapłacone na początku koszty prowizji lub ubezpieczeń.

Od Ciebie zależy też wybór systemu ratalnego – np. raty malejące (na początku spłacasz większe kwoty, a w miarę upływu czasu Twoje rata staje się mniejsza) lub stałe. Bank nie zapyta Cię o cel, na który zamierzasz przeznaczyć pożyczone środki.


Pożyczka gotówkowa to jeden z najbardziej dostępnych produktów bankowych. Możesz więc odnieść wrażenie, że otrzyma go każdy, kto tylko zdecyduje się złożyć wniosek. Są to jednak pozory, ponieważ banki – mimo jasnego procesu oraz uproszczonych procedur dotyczących udokumentowania dochodów – wnikliwie badają sytuację materialną potencjalnych klientów. Instytucje finansowe chcą mieć gwarancję, że zobowiązanie zostanie spłacone w
terminie.

Bank, zanim wyda decyzję o przyznaniu kredytu gotówkowego, weryfikuje zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy. Co to oznacza w praktyce? Bank zweryfikuje wysokość i stabilność uzyskiwanych dochodów i dokona oceny, czy klient jest w stanie spłacać ratę w odpowiedniej wysokości nie narażając przy tym budżetu domowego i możliwości utrzymania rodziny. Istotne będą tutaj również dotychczasowe zobowiązania klienta o charakterze stałym tj. alimenty, pożyczki zakładowe, ubezpieczenia

Agnieszka Krysztopolska z zespołu wsparcia ekspertów – kredyty gotówkowe

„Podobnie będzie z oceną rzetelności klienta w obsłudze zaciąganych zobowiązań. Jeśli klient korzystał już z produktów kredytowych, czy zakupów ratalnych Bank zweryfikuje czy spłacane były terminowo oraz, czy klient nie ma bieżących problemów ze spłatą” – dodaje Agnieszka Krysztopolska.

Aby sprawnie odnaleźć się w meandrach bankowych, a także idealnie dopasować pożyczkę gotówkową do swoich potrzeb, skorzystaj z pomocy eksperta finansowego. Jest ona nieoceniona, ponieważ w jednym miejscu masz dostęp do całego wachlarza ofert. Jedno spotkanie z ekspertem wystarczy, aby poznać zalety i wady różnych opcji i dokonać
właściwego wyboru.

Kredyt gotówkowy – na co możesz go przeznaczyć?

Pożyczka gotówkowa to pieniądze na dowolny cel konsumpcyjny, o którym nie musisz informować banku. Może to być remont mieszkania/domu, zakup samochodu, sprzętu sportowego, sprzętu RTV/AGD, organizacja przyjęcia weselnego lub wymarzonej podróży. Lista możliwości jest bardzo długa. Kredyt może być także udzielony na konsolidację innych
zobowiązań bankowych, a także pozabankowych, tzw. chwilówek. W praktyce oznacza to, że dzięki większej pożyczce gotówkowej uregulujesz kilka mniejszych długów.

Bez wątpienia jednym z kluczowych argumentów przemawiających za tym, że konsumenci sięgają po kredyt gotówkowy, jest fakt, że uzyskane z niego środki mogą przeznaczyć na dowolnie wybrany przez siebie cel. W przeciwieństwie do innych produktów kredytowych, np. kredytu hipotecznego, nie ma także konieczności posiadania zabezpieczenia w postaci hipoteki. Zdarza się zatem, że kredyt gotówkowy nie tylko traktowany jest jako szansa na sfinansowanie bieżących wydatków, ale także sięgają po niego ci, którzy myślą o zakupie nieruchomości i do jej sfinansowania brakuje im konkretnej kwoty.

Kredyt może być także udzielony na konsolidację innych zobowiązań bankowych, a także pozabankowych, tzw. chwilówek. W praktyce oznacza to, że dzięki większej pożyczce gotówkowej uregulujesz kilka mniejszych długów.

Kredyt konsolidacyjny pozwala na “uporządkowanie” finansów klienta. Dzięki niemu nie jednokrotnie można obniżyć globalne koszty poszczególnych pożyczek a także zmniejszyć wysokość miesięcznych rat. Często pozwala klientom na odzyskanie, wcześniej zapłaconych dodatkowych kosztów, nierzadko bardzo wysokich.

Agnieszka Krysztopolska z zespołu wsparcia ekspertów – kredyty gotówkowe

Pożyczka gotówkowa – jakie dokumenty przygotować, żeby ją otrzymać?

Kredyty gotówkowe nie są udzielane na konkretny cel, więc nie musisz informować banku, na co zamierzasz przeznaczyć pożyczone pieniądze. Przy tego typu pożyczkach bank nie wymaga żadnego zabezpieczenia, oprócz potwierdzenia wystarczająco dobrej sytuacji finansowej potencjalnego kredytobiorcy. Jednak może się zdarzyć, że w określonych przypadkach bank udziela kredytu pod warunkiem skorzystania z ubezpieczenia na życie, które
jest innym produktem bankowym.


„Aby uzyskać kredyt gotówkowy, w większości przypadków banki wymagają przedłożenia konkretnych dokumentów. Do kluczowych z nich należy dokument potwierdzający tożsamość osoby wnioskującej o jego przyznanie. Mowa o dowodzie osobistym, obcokrajowiec zaś powinien przedstawić paszport, ale także kartę pobytu. Dodatkowo bank może wymagać zaświadczenia o dochodach. Na rynku mamy także oferty kredytów gotówkowych, gdzie banki nie wymagają przedłożenia dowodu osobistego, a zamiast zaświadczenia o zarobkach wymagają wyciągów z rachunku bankowego. Starając się o kredyt gotówkowy, należy wypełnić wniosek kredytowy, czyli dokumenty przygotowane przez bank. Starając się o kredyt gotówkowy, możemy spotkać się z wielorakimi wymogami dlatego bardzo przydatna staje się pomoc doświadczonego eksperta” – wyjaśnia Agnieszka Krysztopolska.

Każda instytucja finansowa posługuje się wewnętrznym regulaminem, dlatego lista wymaganych dokumentów nie zawsze będzie taka sama. Znajdują się na niej jednak podobne punkty. Jeśli starasz się o kredyt gotówkowy, bank poprosi Cię o przedstawienie następującej dokumentacji:

  • wypełniony wniosek kredytowy,
  • dowód tożsamości,
  • zaświadczenie o zarobkach – np. umowa o pracę lub PIT za ubiegły rok,
  • dodatkowe dokumenty i informacje określone w regulaminie danego banku – np. wyciąg z baku lub podpis poręczyciela.


Aby udzielić Ci pożyczki, bank musi znać też Twoją historię kredytową. Sprawdza ją samodzielnie w Biurze Informacji Kredytowej (BIK), gdzie znajdują się informacje o wszystkich Twoich zobowiązaniach. Zbyt duże zadłużenie, nieterminowa obsługa posiadanych zobowiązań a także zbyt duża liczba zapytań kredytowych może skutkować negatywną decyzją kredytową. W takiej sytuacji należy zastanowić się nad możliwościami. Być może konsolidacja będzie rozwiązaniem problemu lub spłata któregoś ze zobowiązań. Doświadczony ekspert będzie niezastąpioną pomocą w wyjściu z trudnej sytuacji.

Na rynku mamy szereg różnych ofert kredytów gotówkowych. Aby wybrać najlepszą opcję, skorzystaj z bezpłatnej pomocy eksperta finansowego ANG Odpowiedzialne Finanse. Nasz ekspert przeprowadzi Cię przez cały proces kredytowy od początku do końca Uzyskasz od niego informacje na temat Twojej zdolności kredytowej, pomoże Ci w przygotowaniu dokumentacji wymaganej przez wybrany bank, a także podpowie, która z ofert dostępnych na rynku najlepiej trafia w Twoje potrzeby.

Kredyt gotówkowy – jakie ma zalety?

W dobie Internetu uzyskanie szybkiego kredytu gotówkowego jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Popularne dzisiaj pożyczki gotówkowe online są dostępne niemalże od ręki. Bank, w którym masz rachunek, zazwyczaj oferuje Ci szybki zastrzyk gotówki bez zbędnych zaświadczeń. Ma on przecież komplet Twoich danych oraz informacje o bieżących wpływach – np. wysokości miesięcznych zarobków. Niestety często okazuje się, że oferta Twojego banku
wcale nie jest strzałem w dziesiątkę. Jeśli skorzystasz z pomocy eksperta finansowego, możesz uzyskać pożyczkę gotówkową w innym banku na dużo korzystniejszych warunkach. Dlaczego tak się dzieje?

Banki oferują kredyty gotówkowe o różnym oprocentowaniu, stosują różne prowizje i często uzależniają ich wysokość od zastosowanego ubezpieczenia (na które najczęściej nie musimy się godzić). Bank nie ma wpływu na wysokość stóp procentowych, ale sam ustala tzw. marżę, czyli zysk za udzielenie pożyczki. To właśnie z połączenia tych czynników, biorą się znaczące różnice w koszcie kredytu. Suma wyżej wymienionych elementów oraz odsetek należnych do spłaty w czasie trwania kredytu wyrażona jest w RRSO (Roczna Realna Stopa Procentowa) ale należy tez pamiętać, że na RRSO ma wpływ również okres kredytowania. Oczywistym jest więc, że dłuższy okres kredytowania będzie powodował wzrost RRSO, niemniej jednak spowoduje spadek raty miesięcznej, co niejednokrotnie jest oczekiwaniem klienta. Nie można więc oceny kosztów kredytu gotówkowego sprowadzić jedynie do kilku wskaźników i należy zastanowić się nad tym, w jakim stopniu, w całości spełnia on wymagania stawiane przez klienta”. – podpowiada Agnieszka Krysztopolska.


Aby miesięczne raty kredytu gotówkowego nie obciążyły zbytnio Twojego domowego budżetu, możesz samodzielnie ustalić czas trwania zobowiązania. Maksymalny okres kredytowania to najczęściej 10 lat, co oznacza niższą ratę miesięczną. Dodatkowo możesz zdecydować się na kredyt gotówkowy ze stałym oprocentowaniem. Dzięki temu będziesz spać spokojnie, ponieważ Twoja rata nie wzrośnie nawet przy znacznych podwyżkach stóp procentowych.
Dzięki pożyczce gotówkowej nie musisz odkładać swoich planów na później. Kredyt pozwala sfinansować nie tylko bieżące wydatki, lecz także większe projekty, które wymagają sporych nakładów finansowych. Jeśli masz odpowiednią zdolność kredytową, możesz liczyć nawet na kwotę 100, 200 a nawet 300 tyś. zł. Za tę sumę przeprowadzisz generalny remont mieszkania lub kupisz wysokiej klasy samochód, a także sfinansujesz lub dofinansujesz zakup nieruchomości.

Najlepsze kredyty gotówkowe – dlaczego warto skorzystać z usług eksperta finansowego?

Jeśli szukasz naprawdę korzystnego kredytu gotówkowego, najszybszym i najprostszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy eksperta finansowego. Dysponuje on profesjonalną wiedzą i ma dostęp do szerokiej bazy ofert kredytów gotówkowych. W praktyce oznacza to, że nie będziesz tracić czasu na wizyty w wielu bankach, ale podczas jednego spotkania otrzymasz propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb.
Pamiętaj, że dane oferty różnią się pomiędzy sobą również pod względem warunków przyznania kredytu, niezależnie od tego, czy starasz się o pożyczkę samodzielnie, czy np. wspólnie z małżonkiem. Kalkulacja kredytu gotówkowego wykonana przez profesjonalistę da Ci pewność, że otrzymana oferta będzie najkorzystniejsza dla Ciebie.

Najtańsze kredyty gotówkowe – jak to wygląda w praktyce?

Najtańszy kredyt gotówkowy oznacza:

  • niską prowizję pobieraną przez bank,
  • niskie oprocentowanie kredytu,
  • niski całkowity koszt kredytu.

Czasem korzystne oprocentowanie jest cechą charakterystyczną danego banku, a niekiedy wynikiem aktualnej oferty promocyjnej. Niekiedy okazuje się, że bardziej opłacalny jest kredyt gotówkowy z dłuższym okresem spłaty. Jego całkowity koszt nie różni się znacząco od ceny zobowiązania zaciągniętego na krótszy czas. W praktyce oznacza to, że całkowity koszt pożyczki gotówkowej na 3 miesiące lub rok będzie bardzo zbliżony. W takiej sytuacji korzystniejszy będzie dla Ciebie ten drugi wariant, ponieważ niższa rata miesięczna nie obciąży zbytnio Twojego budżetu domowego.

Zdarza się, że banki obniżają prowizję i przez pewien czas dają możliwość skorzystania z promocji. Wtedy całkowity koszt kredytu także będzie mniejszy w porównaniu z propozycjami innych instytucji finansowych. Jednak dodatkowym warunkiem może być np. obowiązek zakupu ubezpieczenia kredytu w zawyżonej cenie. Ekspert finansowy ANG Odpowiedzialne Finanse przedstawi Ci szczegóły takich ofert i nie pozwoli pominąć żadnej informacji zapisanej drobnym druczkiem.

Są to tylko przykłady sytuacji, z jakimi możesz spotkać się podczas poszukiwań najlepszego kredytu gotówkowego. Korzystając z pomocy eksperta finansowego, możesz mieć pewność, że przeanalizuje on wszystkie aspekty ofert kredytów gotówkowych dostępnych na rynku i wskaże najkorzystniejszą dla Ciebie opcję. W ten sposób szybko i wygodnie znajdziesz kredyt gotówkowy w pełni dopasowany do Twoich potrzeb i możliwości.

Pytania i odpowiedzi

Wybierając kredyt gotówkowy, w pierwszej kolejności powinniśmy sprawdzić, czy rzeczywiście jest on dopasowany do nas. Pod uwagę należy wziąć oprocentowanie, ale także fakt, czy jego zaciągnięcie nie jest związane z tym, że bank będzie wymagał od nas skorzystania z palety innych produktów, które oferuje, np. ubezpieczenia. Dlatego też warto skorzystać z pomocy eksperta finansowego, bo dzięki jego znajomości rynku i dostępnych ofert nie tylko sprawnie przejdziemy proces kredytowy, lecz także uzyskamy najlepszy dla nas kredyt gotówkowy.

Internet może być dobrym źródłem informacji na temat poszczególnych ofert produktów finansowych. Nie każdy jednak ma specjalistyczną wiedzę na temat terminologii i konstrukcji poszczególnych kredytów. Dlatego też poszukując kredytu gotówkowego dla siebie, warto skorzystać z bezpłatnej pomocy eksperta finansowego. Dzięki temu, że ma on dostęp do aktualnych ofert z różnych banków, Ty zyskujesz czas, który musiałbyś poświęcić na porównywanie ofert przez Internet.

To, jak długo trwa procedura udzielania kredytu gotówkowego, zależy nie tylko od banku, lecz także od Ciebie. Jeśli złożysz poprawnie wszystkie wymagane dokumenty, decyzję kredytową możesz uzyskać nawet w 30 minut.
Jeśli masz pytania o dokumenty, które należy przedłożyć, wnioskując o kredyt gotówkowy, skontaktuj się z naszym ekspertem już dziś.

W zależności od banku maksymalne kwoty kredytów gotówkowych sięgają nawet do 300 tys. złotych. O szczegóły zapytaj naszego eksperta finansowego. By dowiedzieć się więcej, umów się z nim już dziś.

Kredyt gotówkowy możesz przeznaczyć na dowolny cel. To Ty decydujesz o tym, co sfinansujesz z pozyskanych środków. Bank nie oczekuje od Ciebie przedstawienia dokumentów potwierdzających zakup produktu czy usługi. Jeśli interesuje Cię kredyt gotówkowy, już dziś skontaktuj się z naszym ekspertem kredytowym. Ekspert ANG Odpowiedzialne Finanse pomoże Ci w wyborze najlepszego kredytu gotówkowego dla Ciebie.