Finansowanie dla firm

Firmy, aby móc z sukcesem realizować swoje cele biznesowe często potrzebują „zastrzyku gotówki”, na przykład w postaci kredytu w rachunku bieżącym lub pożyczki firmowej.  W końcu nie każdy przedsiębiorca dysponuje odpowiednimi zapleczem finansowym, aktywami, by móc samodzielnie sfinansować nową inwestycję. Coraz częściej firmy, chcąc szybciej otrzymać płatność za sprzedane towary czy wykonane usługi, korzystają z faktoringu. Są też takie przedsiębiorstwa, które aktywnie korzystają z leasingu, aby nie zamrażać gotówki i amortyzować sprzęt np. maszyny, samochody. Jak widać możliwości jest wiele, a dobór odpowiedniego finansowania jest uzależniony od celów i możliwości danej firmy.

W zależności od potrzeby i odpowiedzi na pytanie: jaki cel ma dana firma, pomożemy dobrać najlepszy dla niej rodzaj finansowania dla konkretnego przedsiębiorstwa.

Oferujemy produkty banków, spółek leasingowych, firm faktoringowych oraz instytucji finansowych. Wieloletnie doświadczenie naszych ekspertów sprawia, że jesteśmy skutecznym partnerem dla klientów biznesowych, poszukujących finansowania, dzięki czemu będą mogli rozwijać swoją firmę.

Jakie produkty oferujemy? Kredyty i pożyczki firmowe

Współpracujemy z większością banków funkcjonujących w Polsce. Dzięki temu jesteśmy w stanie pomóc przedsiębiorcom wybrać produkty, które odpowiadają ich rzeczywistym potrzebom. Tym samym firmy – zarówno bieżące działania, jak i planowane inwestycje – mogą sfinansować korzystając ze środków pozyskanych w ramach takich produktów jak:

  • pożyczki dla firm,
  • kredyty obrotowe,
  • kredyty inwestycyjne.

Co charakteryzuje poszczególne oferty produktów finansowych dla firm?

Pożyczkę dla firm przedsiębiorca może przeznaczyć na bieżącą działalność firmy. To produkt finansowy, gdzie banki nie wymagają przedstawienia biznesplanu ani prognoz finansowych. Możliwe jest również zabezpieczenie rzeczowe tego rodzaju finansowania. Stosuje się je zazwyczaj w przypadku, kiedy firma potrzebuję wyższych kwot finansowania.

Kredyt obrotowy to produkt finansowy dla firm, którego środki pomagają przedsiębiorstwu w poprawie bieżącej płynności. Kredyt obrotowy zwykle udzielany jest na okres 12-36 miesięcy. Może być udzielany na zasadach kredytu w rachunku bieżącym, być kredytem odnawialnym. Na rynku dostępne są także kredyty obrotowe nieodnawialne.

Kredyt inwestycyjny jak sama nazwa wskazuje ma finansować inwestycje. Co za tym idzie, przedsiębiorstwo może uzyskać środki liczone aż w milionach złotych. Niemniej, aby bank wydał pozytywną decyzję kredytową, firma powinna spełnić konkretne warunki. Najczęściej konieczne jest dostarczenie biznesplanu inwestycji, która ma być sfinansowana kredytem inwestycyjnym. Rentowność tej inwestycji, podobnie jak pozostała dokumentacja – zaświadczenia z US, ZUS, dokumenty potwierdzające obroty firmy – stanowią podstawę do wydania pozytywnej decyzji kredytowej. Istotnym wyróżnikiem tego produktu finansowego jest to, że w tym przypadku mowa o długoterminowych zobowiązaniach.

Warto wiedzieć, że… Sam produkt finansowy nie określa jednoznacznie tego, co przedsiębiorca powinien nim sfinansować i czy dane rozwiązanie – kredyt dla firm, leasing, faktoring czy kredyt inwestycyjny – będzie najlepsze dla niego.

Dlaczego? Otóż analizując dostępne rodzaje finansowania dla firm należy kierować się wieloma istotnymi czynnikami, które oddają charakter prowadzonej działalności. Stąd też skorzystanie z wiedzy i doświadczenia eksperta finansowego, który ma dostęp do szerokiej oferty finansowania dla firm, w tym mikroprzedsiębiorstw, małych lub średnich przedsiębiorstw (MŚP) jest bardzo pomocne w doborze produktu finansowego. Dzięki temu przedsiębiorca będzie mógł sfinansować bieżące bądź przyszłe potrzeby.

W ofercie posiadamy rozwiązania banków komercyjnych i spółdzielczych. Jeśli masz pytania, zastanawiasz się nad tym, który z produktów finansowych wybrać, zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem.

Z perspektywy firmy samodzielne znalezienie produktu finansowego, który będzie celnie trafiał w jej potrzeby może być sporym wyzwaniem. Pomoc eksperta finansowego jest wskazana, jeśli chcemy przejść sprawnie przez proces pozyskiwania finansowania dla firmy.

Zapraszamy do kontaktu firmy z sektora mikroprzedsiębiorstw, małych lub średnich przedsiębiorstw (MŚP). Pomożemy dobrać najlepszą formę finansowania, która będzie odpowiadać realnym potrzebom przedsiębiorstwa.

Finansowanie pozabankowe

Przedsiębiorca, oprócz finansowania bankowego, może także skorzystać ze środków firm i funduszy pożyczkowych bądź pożyczek ze środków z Unii Europejskiej. Te ostatnie charakteryzuje niższe oprocentowanie i są często łatwiejsze do uzyskania niż kredyt w banku.

Pozyskanie środków z funduszy pożyczkowych warto rozważyć, jeśli zależy Ci na szybszej decyzji i wypłacie środków niż ma to miejsce w przypadku produktów bankowych.

Leasing

Przedmiotem leasingu może być praktycznie każdy środek trwały. W praktyce oznacza to, że możesz nim sfinansować nie tylko samochody, ale także inne pojazdy, jak również samoloty, ciężki sprzęt, linie produkcyjne, sprzęt motorowodny. Leasing idealnie sprawdza się też w finansowaniu mniejszych przedmiotów, jak np. meble, sprzęt IT czy oprogramowanie. Posiadamy w ofercie wszystkie formy leasingu, tj.:

  • leasing operacyjny,
  • leasing finansowy,
  • pożyczka leasingowa.

Faktoring

Dzięki faktoringowi firmy nie tylko utrzymują płynność finansową, ale przede wszystkim zmniejszają ryzyko związane ze sprzedażą. Dziś z tego instrumentu mogą korzystać zarówno korporacje, średnie i małe przedsiębiorstwa, ale także mikro firmy. Posiadamy w ofercie każdy rodzaj faktoringu. Małym firmom umożliwiamy finansowanie faktur nawet w 15 minut.

Jeśli masz pytania o produkty finansowe dla firm, zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem.

Pytania i odpowiedzi

Nie pokusimy się o podanie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Na rynku jest wiele różnych produktów finansowych dla firm, które charakteryzuje różny termin zapadalności. Okres, na jaki przedsiębiorstwo może uzyskać finansowanie zależy zatem od tego, na co chce przeznaczyć środki pozyskane od instytucji finansowej, ale także czy i co będzie zabezpieczeniem danej transakcji.

Dlatego też szukając finasowania dla firm warto skontaktować się z ekspertem finansowym. Ma on dostęp do szerokiej oferty finansowania dla przedsiębiorstw.

Czas potrzebny na uzyskanie decyzji w sprawie finansowania dla firmy uzależniony jest od rodzaju produktu. Niemniej, jeśli przedsiębiorca wnioskuje o kredyt inwestycyjny procedura wymaga przedstawienia konkretnych dokumentów, a co za tym idzie potrzebny jest czas na ich weryfikację i analizę. Decyzje wydawane są przez instytucje finansowe, nasi eksperci dokładają wszelkich starań, aby proces ten możliwe przyspieszyć.

Dlatego też szukając finasowania dla firm warto skontaktować się z ekspertem finansowym. Ma on dostęp do szerokiej oferty finansowania dla przedsiębiorstw.