Tłumacz Migam

ANG z tytułem Dobroczyńca Roku 2025!

21 maja w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się uroczysta gala finałowa 28. edycji Konkursu Dobroczyńca Roku. Otrzymaliśmy nagrodę w kategorii „Pomoc na rzecz powodzian” z nominacji Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika. 

Nagrodę w imieniu ANG odebrał Tomasz Kowalski, dyrektor zarządzający.

Od lewej, Tomasz Kowalski, dyrektor zarządzający ANG Odpowiedzialne Finanse oraz Paweł Łukasiak, prezes Akademii Rozwoju Filantropii.

Pomoc na rzecz powodzian ANG realizowała wspólnie z Fundacją Nienieodpowiedzialni od września do listopada 2024 r. i w pełnej kooperacji z Funduszem Lokalnym Masywu Śnieżnika, którego liderką jest Zuza Komorowska:

Pomaganie to nie transakcja. To relacja oparta na zaufaniu, wspólnych wartościach, empatii i partnerskim „idziemy razem”. My mamy to szczęście, że trafiamy właśnie na takich partnerów, którzy myślą sercem i działają z sensem. Z takimi ludźmi naprawdę chce się robić rzeczy niemożliwe.

Dyplom z podziękowaniem dla ANG i Fundacji Nienieodpowiedzialni od zespołu Funduszu Masywu Śnieżnika

Pomoc na rzecz powodzian nie udała by się bez wsparcia Partnerów ANG, wśród nich: Ikano Bank oraz Ikano Industry, Netguru, BEST S.A. , Ultimo S.A. , Cross Finance, Danone. Otrzymane fundusze na łączną kwotę ponad 250 tysięcy złotych w całości zostały przekazane na zakup sprzętu, materiałów dla poszkodowanych w powodzi, realizacji remontów w zalanych mieszkaniach i domach.

Od 2021 r. staramy się pomagać humanitarnie; na granicy polsko-białoruskiej, w Ukrainie i w powodzi. Nagroda ta jest zatem w moim odczuciu podsumowaniem naszej trzyletniej misji humanitarnej. To zasługa naszych Partnerów oraz moich koleżanek i kolegów z ANG, którym bardzo dziękuję. Pilnujcie nas wszystkich wyróżnionych, abyśmy byli Dobroczyńcami na co dzień.

– powiedział Artur Nowak – Gocławski, prezes ANG Odpowiedzialne Finanse i Fundacji Nienieodpowiedzialni w material wideo z podziękowaniem, który można obejrzeć tutaj.

Zaangażowanie wolontariuszy ANG

Wolontariusze ANG łącznie poświęcili prawie 300 godzin pracy wolontariackiej pomagając poszkodowanym w powodzi. Działania skupiły się na realizacji zakupów, zgodnie z oczekiwaniami potrzebujących, transporcie pomocy do Kotliny Kłodzkiej (4 transporty) oraz pomocy w sprzątaniu zalanych terenów. Wśród nich byli: Janusz Kaczor, Mikołaj Górski, Daniel Sadoch, Mariusz Nawrocki, Damian Żurawski, Grzegorz Paterek, Tomasz Bujański, Magdalena Ruzikowska, Agnieszka Piątek oraz Milena Zatorska. Dziękujemy!

Wolontariusze ANG w akcji (pakowanie transportu), wrzesień 2024. Damian Żurawski, Grzegorz Paterek i Mikołaj Górski

Od lewej: Mikołaj Górski i Daniel Sadoch, wspólnie realizowali transport, angażowali się także w pomoc w sprzątaniu zalanych terenów w ramach zaangażowania jako Ochotnicza Straż Pożarna.
Od lewej: Janusz Kaczor, dyrektor Finansowy ANG oraz Eliza Kowalczyk z Podlaskiego Ochotniczego Pogotowia Humanitarnego. POPH przekazał ze swoich magazynów potrzebne rzeczy dla powodzian śpiwory, kalosze, koce.