Pakiety medyczne przydatne szczególnie w trakcie wyjazdów

ANG GRUDZIEŃ 2024

Według danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, liczba Polek i Polaków objętych prywatnym ubezpieczeniem medycznym przekroczyła już 5 mln osób. Ubezpieczenia i pakiety medyczne okazują się przydatne nie tylko na co dzień, ale także np. w trakcie zimowych wyjazdów. Jakie dają korzyści?

Patrząc na częstotliwość wpisywania hasła “pakiet medyczny” w wyszukiwarce Google, łatwo zauważyć, że zainteresowanie nim jest najwyższe w okresie jesienno-zimowym. Można przypuszczać, że wiąże się to ze zwiększoną liczbą infekcji i chorób w tym czasie, a także z licznymi wyjazdami na zimowy wypoczynek (przerwa świąteczna, ferie szkolne).

– Prywatne usługi medyczne nie zastąpią publicznej opieki zdrowotnej, ale mogą być dobrym uzupełnieniem, dodatkiem. W obszarze ubezpieczeń, opieka medyczna w ostatnim czasie jest jednym z najważniejszych tematów w rozmowach z klientami. Wśród kluczowych potrzeb, które wyrażają klienci są: możliwość umówienia na wizytę w bliskim terminie, zapisanie się do specjalisty bez skierowania, ale też możliwość łatwego sprawdzenia, jacy lekarze są dostępni w danej placówce – poprzez aplikację lub infolinię

mówi Anna Wąsik, Dyrektorka Sprzedaży Ubezpieczeń w ANG Odpowiedzialne Finanse. 

Pakiet medyczny przydatny w trakcie wyjazdów 

Polisy ubezpieczeniowe dają dostęp nie tylko do badań w ramach abonamentu, ale także do specjalistów, z usług których można korzystać w całej Polsce. – Oznacza to, że w ramach wybranego pakietu można umówić wizytę w dowolnym miejscu w Polsce, wszędzie tam, gdzie znajdują się punkty medyczne danego operatora. Zatem można z nich skorzystać także w trakcie wyjazdu, urlopu czy ferii. Istotną korzyścią jest także zapis o maksymalnym czasie, w jakim dany operator zobowiązuje się do umówienia wizyty u specjalisty – mówi Anna Wąsik, Dyrektorka Sprzedaży Ubezpieczeń w ANG Odpowiedzialne Finanse. 

Pakiety medyczne są skierowane nie tylko do osób indywidualnych, ale także par, rodzin oraz firm. Ich ceny są zależne od zakresu usług i zaczynają się już od około 65 zł za miesiąc, za osobę. Często koszty są niższe w przypadku zakupu pakietów dla kilku osób, np. dwojga rodziców i dzieci. Prywatną opiekę medyczną oferuje wiele towarzystw ubezpieczeniowych, m.in. PZU, Signal Iduna, Compensa, TU Zdrowie, Uniqa, Allianz czy Ergo Hestia. 

Rynek ubezpieczeń zdrowotnych rośnie

Według raportu PwC, rynek abonamentów i ubezpieczeń medycznych jest wart niemal 7 mld zł. Przewidywania ekspertów wskazują, że będzie on rosnąć w tempie 18 proc. rocznie do 2026 roku.

Jak wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń, już ponad 5,1 mln osób w Polsce korzysta z prywatnego ubezpieczenia medycznego. Jeszcze rok temu było to 4,5 mln osób. W pierwszych sześciu miesiącach 2024 roku, Polki i Polacy wydali na prywatne ubezpieczenia zdrowotne niemal miliard złotych.