ANG Odpowiedzialne Finanse i Leadenhall uruchamiają wspólny projekt – Polisa pod kredyt

ANG LIPIEC 2024

Większość banków, które dziś udzielają kredytu hipotecznego wymaga od klientów wykupienia albo dostarczenia do kredytu polisy na życie z cesją na bank. Klienci często decydują się na samodzielne znalezienie i wykupienie korzystnej dla siebie oferty polisy. Takie możliwości daje klientom wspólny projekt Polisa pod kredyt uruchomiony przez ANG Odpowiedzialne Finanse oraz Leadenhall. 

Celem wykupienia polisy z cesją na bank jest nie tylko zabezpieczenie finansowe dla instytucji udzielającej finansowania, ale także zabezpieczenie bliskich osoby zaciągającej kredyt hipoteczny. W razie śmierci kredytobiorcy zobowiązanie do spłacania kredytu nie zostanie przeniesione na rodzinę, ponieważ zostanie on spłacony z polisy ubezpieczeniowej. 

Polisa pod kredyt to proste narzędzie przygotowane w ramach współpracy ANG Odpowiedzialne Finanse z Leadenhall. Dostępne jest dla klientów ANG zaciągających kredyt hipoteczny i szukających ofert na polisę na życie z cesją na bank. Tego typu polisy klienci mogą wykupić bezpośrednio w banku, w którym biorą kredyt hipoteczny lub mogą samodzielnie szukać najlepszej oferty – co jest częstym wyborem wśród klientów ANG. Polisa pod kredyt pozwala klientom ANG na samodzielną kalkulację ubezpieczenia na życie, z malejącą sumą ubezpieczenia i cesją na bank. W kolejnym kroku klienci mogą wykupić ubezpieczenie Leadenhall Kredyt z wpisaną cesją na wybrany bank.

Lata praktyki pokazują, że nie każdy klient zaciągający kredyt hipoteczny za pośrednictwem ekspertów i ekspertek ANG z łatwością rozmawia o ubezpieczeniu na  życie. Często najpierw klienci chcieliby sprawdzić ofertę i poznać koszty z nim związane. Dlatego, stawiając na odpowiedzialne podejście i przedstawienie możliwie najwłaściwszej oferty, postanowiliśmy przygotować kalkulator, który jest już dostępny dla klientów ANG.  To spore ułatwienie umożliwiające klientom podjęcie właściwej decyzji

mówi Anna Wąsik, dyrektorka ds. rozwoju ubezpieczeń w ANG Odpowiedzialne Finanse.

Polisa na kredyt jest już dostępna dla klientów ANG.