Wrażliwość na niepełnosprawność

ANG LISTOPAD 2017

23.11. 2017 r. zorganizowaliśmy dla ekspertów oraz pracowników centrali ANG szkolenie „WRAŻLIWOŚĆ NA NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ”- savoir-vivre oraz obsługa osób z niepełnosprawnością, które poprowadzili eksperci z Fundacji Integracja.

Podczas szkolenia m.in.:

– uczyliśmy się rozróżniać różne orzeczenia i dokumenty wydawane osobom z niepełnosprawnością,

– poznaliśmy potrzeby klienta z niepełnosprawnością, ale też dowiedzieliśmy się na co zwracać uwagę, jeżeli zgłosi się do nas taka osoba,

– dowiedzieliśmy się jak możemy pomóc osobom z różnymi rodzajami niepełnosprawności, jeżeli takiej pomocy potrzebują,

– spróbowaliśmy jak to jest poruszać się na wózku czy mieć poważne problemy ze wzrokiem.

 

Kolejne takie spotkanie już niedługo 🙂

 

„Bardzo wartościowe szkolenie. Przydatne nie tylko w pracy, ale również w życiu prywatnym. Teraz wiem na co zwracać uwagę w kontaktach z osobami z niepełnosprawnością. Dziękuję ANG Spółdzielnia za możliwość uczestniczenia w szkoleniu.”

Agnieszka Szuba, spółdzielczyni

„Miałem okazję poznać biuro ANG z perspektywy wózka, oswoić temat niepełnosprawności, który tak naprawdę dotyczy każdego z nas. Ta wiedza pozwoli nam również pomóc osobom z niepełnosprawnością wejść sprawnie w świat finansów i poznać ich perspektywę. Polecam każdemu w ANG.”

Krzysztof Iwan, spółdzielca

„W pędzie życia codziennego, niekiedy nie zauważamy rzeczy oczywistych, zapominamy, że nie wszystko się kręci wokół nas. To, czego oczekują od nas osoby z niepełnosprawnością, to przede wszystkim wrażliwość na drugiego człowieka. Szkolenie to zwróciło moją uwagę na potrzeby osób z niepełnosprawnością, dowiedziałem się jak zachować się wobec nich w sytuacjach, które tego wymagają. Szkolenie potrzebne i warte powtórzenia.”

Grzegorz Pacuk, centrala